IAN GROUP Rzeszów

Kompleksowa obsługa, analizy i planowanie projektów z branży OZE.

Profil działalności naszej firmy zmieniał się od kilku lat i obecnie zajmujemy się wyłącznie pozyskiwaniem  gruntów pod farmy fotowoltaiczne, farmy wiatrowe oraz magazyny energii. Przygotowujemy kompleksowe analizy lokalizacji, które mogą być przeznaczone pod zabudowę OZE uwzględniając różne aspekty zaczynając od geologii, topografii, uwarunkowań środowiskowych, kończąc na wytypowaniu miejsc pod turbiny wiatrowe oraz wskazaniu obszarów dla farm fotowoltaicznych. Dodatkowo wykonujemy badania propagacji hałasu oraz zajmujemy się wstępnym zagospodarowaniem terenu wraz z wizualizacjami, które wykonujemy w oparciu o naloty dronem. Naszym jedynym partnerem handlowym jest spółka Joint Venture, której udziałowcami są polska spółka prawa handlowego oraz brytyjski fundusz inwestycyjny dla których partnerem strategicznym jest jeden z najstarszych funduszy ubezpieczeniowych z USA. Dlatego mamy zaszczyt w tak doborowym i szacownym towarzystwie uczestniczyć przy obsłudze formalno prawnej projektów, które niewątpliwie po wybudowaniu będą miały bardzo duży wpływ na otaczający nas świat poprzez produkcję całkowicie czystej energii. Bardzo nas ten aspekt cieszy, że pośrednio nasza firma uczestniczy w transformacji energetycznej naszego kraju, w wyniku czego wykonaliśmy analizy dla kilkuset projektów wielkoskalowych o docelowej zainstalowanej mocy około 4 GB (4000 MW), które po wybudowaniu będą miały powierzchnię kilkunastu tysięcy hektarów.

W taki oto sposób na przestrzeni ostatnich lat ewoluowała nasza rodzinna firma kształtując  wizję wykorzystywania przez ludzkość energetyki odnawialnej, która w przyszłości naszym zdaniem stanowić będzie jedyne źródło zapotrzebowania ziemi w energię.

Dlatego do maksymy uznawanej przez naszą firmę od 2005 roku, `Z szacunkiem dla Ziemi` dodajemy codziennie w pracy drugą również wartościową maksymę, która brzmi `Z szacunkiem dla Energii` bo nieustannie zadziwia nas fakt, że Słońce w jedną godzinę dostarcza Ziemi więcej energii, niż ludzkość zużywa jej w ciągu całego roku.