Ceny mieszkań w Rzeszowie – raport Maj 2020.

Aktualne trendy na rynku mieszkaniowym w Rzeszowie.

Ceny mieszkań w Rzeszowie – raport Maj 2020.
Oblicze rynku mieszkaniowego w Rzeszowie w dobie pandemii nie różni się niczym od sytuacji na rynku w  innych miastach w Polsce. Średnie ceny mieszkań względem stycznia spadły o 3,15% - w miesiącu Maju uległy nieznacznemu wzrostowi względem kwietnia i kształtują się teraz na średnim poziomie 6237 zł za metr kwadratowy mieszkania w Rzeszowie.Drastyczny spadek liczby ofert.
Na rynku można zaobserwować drastyczny spadek liczby oferowanych mieszkań na sprzedaż w Rzeszowie. W czerwcu liczba ofert wyniosła tylko 2395 i oznacza to spadek liczby ofert o 3607 względem poprzednich miesięcy.

Najtańsze i najdroższe osiedla mieszkaniowe w Rzeszowie.
Najwięcej za mieszkanie w Rzeszowie musimy zapłacić na osiedlu Grota-Roweckiego (rejon ulic Hetmańskiej, Staszica, Chrzanowskiej) – średnia cena oferowanego do sprzedaży mieszkania w tej okolicy wynosi 7940 zł/m2. Jest to o 1703 zł/m2 czyli 27,3% więcej niż wynosi średnia cena mieszkania dla miasta Rzeszowa. 

Drugie miejsce w zestawieniu najdroższych osiedlu w Rzeszowie zajmuje osiedle Piastów (rejon ulic  Piastów, Chrobrego, Dominikańska) – średnie ceny lokali mieszkalnych w tej okolicy kształtują się na poziomie 7620 zł/m2, czyli o 1383 zł/m2 od średniej ceny mieszkania w Rzeszowie.

Na 3 miejscu uplasowało się osiedle 1000-lecia (rejon ulic Kochanowskiego, Sienkiewicza, Kosynierów) ze średnią ceną 7313 zł/m2.

Obecnie najniżej wyceniane są mieszkania zlokalizowane w dzielnicy Matysówka – cena w tym wypadku wynosi średnio 4288 zł/m2 mieszkania.  Nieco droższy okazał się Budziwój z cenami na poziomie 4359 zł/m2. Na trzecim miejscu uplasował się Miłocin gdzie za metr mieszkania zapłacimy średnio 5000 zł.

Średnie ceny mieszkań na poszczególnych osiedlach w Rzeszowie:Źródło danych: sonahome.pl